Fundusze Europejskie ekrew

Konkurs w Szkole Podstawowej Nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków w Szczecinie

24.03.2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków odbył się szkolny konkurs z zakresu honorowego krwiodawstwa: ,,Twoja krew - moje życie”, który był podsumowaniem zajęć edukacyjnych przeprowadzonych w placówce przez pracownika Zespołu ds. Promocji Krwiodawstwa Regionalnego Centrom Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

W jury konkursu zasiedli: zastępca dyrektora SP Nr 16 – Mirosława Szymosiuk, pedagodzy szkolni: Anna Otachel, Natalia Tarasiuk oraz Justyna Gębka przedstawiciel RCKiK.

Trójki reprezentantów uczniów klas piątych i szóstych musiały wypełnić test, rozwiązać krzyżówkę oraz wykreślankę. Zaangażowanie oraz poprawne odpowiedzi uczniów przerosły oczekiwania organizatorów. Potrzebna była dogrywka i dodatkowe pytania z ,,Krwiokoła”, która wyłoniła zwycięzców.

  • I miejsce zajęła klasa 5d
  • II miejsce klasa 5a
  • III miejsce klasa 6a

Uczestnicy oraz zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki przekazane przez RCKiK. Komisja konkursu była pod wrażeniem ogromnej wiedzy jaką wykazali się uczniowie. Jesteśmy przekonani, że informacje zdobyte przez uczniów podczas zajęć oraz utrwalone w konkursie zostaną przekazane rodzicom, którzy zdecydują się dołączyć do grona honorowych dawców krwi.

Dziękujemy gronu pedagogicznemu za zaproszenie i organizację konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do zapoznania sie z galerią zdjec >>